חממת החדשנות

  

מטרת "חממת החדשנות" הינה להוות בית ומאיץ ליוזמות פורצות דרך בתחומי הרפואה השונים. מדובר בגוף תומך, הפתוח ליוזמות מכל תחומי הרפואה והמחקר הקיימים בבית החולים, הן באילו שמקורן בגופים חיצוניים והן באילו שיוזמים עובדי המרכז הרפואי.

 

תחומי העיסוק של המרכז לחדשנות רחבים, ותלויים בצורך הקליני, המאובחן על ידי עובדי בית החולים מכל אחד מהסקטורים. לאחר זיהוי הצורך הראשוני, אלו המאתרים רעיונות חדשניים הופכים ליזמים הפועלים בתמיכת מובילי החממה לקידום פתרון יישומי לבעיה - על פי שיטת הביודיזיין.

 

את תהליך הפיתוח של פתרון חדשני מוצלח לבעיה קיימת ניתן לחלק ל- 3 שלבים עיקריים:

 

  • זיהוי- איתור וזיקוק הצורך הקליני על ידי קבוצת היזמים. שלב זה כולל איתור ראשוני של בעיות ממשיות שאין להן מענה. לאחר מכן, אפיון וכימות הבעיה הן מבחינת הנטל לכל חולה והן מבחינת מספר המטופלים הסובלים ממנה. בשלב הבא, ירידה לעומק המנגנון, הסביבה התחרותית, הקניין הרוחני ועוד.
  • המצאה- באמצעות כלים המחזקים את המחשבה היצירתית הקיימת בכולנו, ובעבודת צוות, יופקו קונספטים ראשונים לפתרון. בהמשך ייבחנו הרעיונות במודלים של אבות טיפוס אשר יאפשרו הבנה בשטח של החוזקות והחולשות של כל קונספט, עד אשר ייבחר רעיון מוביל.


  • יישום- הערכת נושאים עסקיים הקשורים בפיתרון, חיבור לגופים הרלוונטיים אשר יאפשרו פיתוח, מסחור והפצה של הטכנולוגיה.

     

החממה פתוחה ומזמינה הצעות לשת"פ עם יזמים מחוץ לבית החולים. אנו מזמינים יזמים הסבורים שברשותם טכנולוגיה בעלת יישום קליני, לשיתוף פעולה בניסויים קליניים בשלבים השונים של הפיתוח.

 

ראשי התוכנית:

 

ד"ר ליאור פרל, מנהל חממת החדשנות  leorper@clalit.org.il

נדב לבל, מנהל הבריאות הדיגיטלית והבינה המלאכותית nadavloe@clalit.org.il

ירדן מור, ראש תחום עיצוב והדפסות תלת מימד yardenmo@clalit.org.il

אסנת נפתלי כץ, מנהלת פיתוח עסקי osnatna11@clalit.org.il

סיביל אלייב, מנהלת אדמיניסטרטיבית sevil@clalit.org.il